REKLAMA

O krok od tragedii. Mężczyzna stał w rejonie mostu. Miał przemoczone ubranie

BRZOZÓW. Brzozowscy policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego uratowali 25-letniego mężczyznę, który chciał targnąć się na własne życie. Profesjonalna i zdecydowana reakcja funkcjonariuszy zapobiegła tragedii. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

ajjNl

Wczoraj około godz. 7, brzozowscy policjanci, w trakcie patrolowania ul. Legionistów, zauważyli mężczyznę, który stał w rejonie mostu na rzece Stobnica, a jego ubranie było przemoczone. Funkcjonariusze bez chwili wahania ruszyli w stronę mężczyzny, aby sprawdzić co się stało i czy nie potrzebuje pomocy. W rozmowie z nim ustalili, że chciał targnąć się na własne życie.  

Dzięki policyjnej interwencji i rozmowie z 25-latkiem, nie doszło do tragedii. Mężczyzna był trzeźwy. Mundurowi przeprowadzili młodego mężczyznę w bezpieczne miejsce, a następnie przekazali pod opiekę załodze karetki pogotowia.

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123. Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego telefon 800 70 2222. Szczegółowe informacje można znaleźć też na stronie internetowej: centrumwsparcia.pl

Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję telefon 22 484 88 01. Szczegółowe informacje znajdują się też na stronie internetowej: stopdepresji.pl

źródło: KPP Brzozów

foto: archiwum redakcji / archiwum policji

31-10-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.