REKLAMA

O funduszach europejskich ze studentami Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW / PODKARPACIE. Informacje dotyczące funduszy europejskich, a w szczególności Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego, były tematem spotkania studentów Politechniki Rzeszowskiej z samorządowcami oraz pracownikami urzędu marszałkowskiego.

9

foto: www.podkarpackie.pl

Inicjatorem spotkania był dr inż. Mieczysław Janowski, który doświadczenie zdobyte podczas pracy w Parlamencie Europejskim wykorzystuje w działalności naukowej i edukacyjnej.

Spotkanie otworzył Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Bogdan Romaniuk, który zwracając się do studentów docenił rolę funduszy europejskich w kształtowaniu potencjału gospodarczego i infrastrukturalnego regionu.

–  1 mld 200 mln euro środków, które wpłynęły do naszego regionu podczas perspektywy finansowej w latach 2007-2013, wydano na poprawę  infrastruktury drogowej, kolejowej, edukacyjnej. Skorzystały z nich samorządy gmin, miast, organizacje pozarządowe oraz przedsiębiorcy. Śmiało można twierdzić, że odmieniły oblicze naszego regionu. Podczas właśnie trwającej perspektywy 2014-2020, tylko do województwa podkarpackiego ma wpłynąć ponad 2 mld euro. To są ogromne środki, które również zostaną wykorzystane m.in. na poprawę infrastruktury. I gdyby porównać obecne oblicze regionu z rokiem 1994 r., w którym Polska zgłosiła swój akces do europejskiej wspólnoty, możecie państwo bez wysiłku zauważyć ogromną poprawę w jakości życia na Podkarpaciu – wyliczał wicemarszałek.

Tuż po nim głos zabrał Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Cypryś, który w skrócie przedstawił zasady funkcjonowania samorządu województwa. Początkiem części merytorycznej spotkania była prezentacja Danuty Cichoń – dyrektora Departamentu Rozwoju Regionalnego, w której podsumowała wdrażanie Regionalnego Programu Operacyjnego w latach 2007-2013. O rynku pracy i rodzajach wsparcia osób młodych przy wykorzystaniu środków pochodzących z RPO mówili eksperci z Wojewódzkiego Urzędu Pracy – Daniel Rzucidło oraz Jolanta Płonka. Ostatnim zagadnieniem były Startupy, czyli platformy startowe dla nowych pomysłów, których tematykę przybliżył Mateusz Klimczak z Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Po zakończeniu części wykładowej na pytania studentów odpowiadali – dyrektor  Departamentu Zarządzania  Regionalnym Programem Operacyjnym Wojciech Magnowski oraz Małgorzata Jarosińska – dyrektor Departamentu Wspierania Przedsiębiorczości.

za: www.podkarpackie.pl

23-01-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:





Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

o-funduszach-europejskich-ze-studentami-politechniki-rzeszowskiej