REKLAMA

O czym należy pamiętać na wakacjach?

PODKARPACIE. Od jutra zaczynają się długo wyczekiwane wakacje. Zabawa, przygoda, wycieczki wyjazdy… Warto przy tym zwrócić uwagę na bezpieczeństwo naszych pociech.

Dwa miesiące, to szmat czasu. Czasem nie wiemy, co zrobić z tak długim urlopem dla naszych dzieci. Aby zapewnić im atrakcje i niezpomniane przygody, wysyłamy je na kolonie, obozy i biwaki. Jeśli są to zorganizowane formy wypoczynku, warto pamiętać o tym, że każda kolonia, niezależnie od placówki, przez którą jest organizowana – musi być wcześniej zgłoszona do kuratorium. Gdy kuratoryjny pracownik  dopatrzy się błędu, czy to w planie obozu, czy w placówce wypoczynkowej, natychmiast podejmuje czynności kontrolne. Tam też przekazywane są wszystkie zaświadczenia opiekunów kolonijnych, potwierdzające ich kompetencje. Tak więc każdy wychowawca kolonijny jest sprawdzany nie tylko przez swojego bezporśedniego przełożonego, ale także przez kuratorium.

Na wniosek rodziców lub nauczycieli policja i Inspekcja Transportu Drogowego prowadzi przeglądy autokarów, którymi przewożone mają być dzieci i młodzież na ośrodki wypoczynkowe.  Te przed rozpoczęciem sezonu są odwiedzane przez sanepid i w przypadku nie spełnienia norm, placówka nie zostaje dopuszczona do użytku.

Kuratorium oświaty prowadzi obecnie akcję “Bezpieczne wakacje 2013”. W ramach akcji opublikowany został “Poradnik bezpiecznego wypoczynku” oraz poradnik “Bezpieczna Woda”.
Pod numerem telefonu 880 573 777 przez cała dobę rodzice lub nauczyciele mogą zgłaszać nieprawidłowości związane z prowadzeniem obozu lub ośrodka wypoczynkowego.

O tym wszystkim informuje Wojewoda Podkarpacki wraz z Kuratorium Oświaty. Przedstawiają także sumę, którą przekażą na letnie wypoczynki dla najbiedniejszych. 1,7 mln złotych – dzięki temu 1400 dzieci i młodzieży będzie mieć całkowicie sfinansowany wypoczynek, a 2500 dzieci i młodzieży wypoczywać będą dzięki dofinansowaniu wyjazdu.

wak4

 

 

27-06-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

o-czym-nalezy-pamietac-na-wakacjach