REKLAMA

Nowy Rzeszów Główny. PKP: Lepsze podróże, wygodne perony (WIDEO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. PKP – Polskie Linie Kolejowe opublikowały w serwisie YouTube materiał wideo z wyremontowanej stacji kolejowej w Rzeszowie. – Zmodernizowana, nowoczesna stacja w stolicy Podkarpacia z wygodnymi peronami i przejściem podziemnym zachęca do korzystania z kolei. Windy, schody ruchome, czytelna informacja oraz system oznakowania dotykowego zapewniają łatwiejszy i bezpieczniejszy dostęp do pociągów wszystkim podróżnym – czytamy w opisie filmiku.

Przechwytywanie_110

Foto: PKP Polskie Linie Kolejowe SA / YouTube

PLK zwiększa komfort i dostępność do kolei dla wszystkich podróżnych. Pasażerowie łatwiej dostają się do pociągów z trzech nowych wyższych peronów. Są duże wiaty, ławki i jasne oświetlenie. Dobrą orientację na stacji zapewnia ponad 100 tablic informacyjnych – wylicza Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Dla osób niewidomych i słabowidzących przygotowano system ścieżek naprowadzających. Dostęp do peronów ułatwia bezpieczne, 140-metrowe przejście podziemne. Obiekt połączył dwie części miasta. Udogodnieniem są cztery pary schodów ruchomych oraz windy na perony.

Inwestycja w Rzeszowie realizowana jest z Krajowego Programu Kolejowego, w ramach projektu: „Poprawa stanu technicznego infrastruktury obsługi podróżnych (w tym dostosowanie do wymagań TSI PRM)”.

Wartość umowy współfinansowanej ze środków unijnych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko to 205 milionów złotych netto. W ramach inwestycji, oprócz prac na stacji Rzeszów-Główny, zbudowano trzy wiadukty kolejowe nad aleją Wyzwolenia, dodatkowy przystanek Rzeszów Zachodni, przejazd kolejowo-drogowy w ciągu ulicy Konopnickiej i nowy, szerszy wiadukt przy ulicy Batorego.

Źródło: PKP-PLK

16-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

nowy-rzeszow-glowny-pkp-lepsze-podroze-wygodne-perony-wideo-1769-00r2kc