REKLAMA

Nowy radiowóz dla rzeszowskich policjantów (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. W piątek 13 listopada br. policjanci z Rzeszowa otrzymali nowy samochód. To pojazd marki Citroen Berlingo typu kombivan, w wersji nieoznakowanej. Samochód będzie służył technikom kryminalistyki.

303-215642

Foto (3): KMP Rzeszów

Nowy samochód rzeszowskich policjantów to nieoznakowany Citroen Berlingo, w wersji kombivan. Wykorzystywać go będą w służbie technicy kryminalistyki. Z racji wykonywanych zadań jego zaletą jest przede wszystkim duża przestrzeń ładunkowa.

Technicy kryminalistyki, wykonując czynności służbowe, zazwyczaj korzystają z dużej ilości sprzętu niezbędnego do ujawniania i zabezpieczenia śladów oraz przewożenia ich do jednostki. Pracują w rożnych warunkach atmosferycznych i o różnych porach, często w nocy, co wymaga zainstalowania dodatkowego oświetlenia. Taki typ samochodu z pewnością usprawni ich pracę.

Citroen Berlingo – to samochód w wersji kombivan, wyposażony w benzynowy silnik o pojemności 1,2 l i mocy 81 kw. Koszt zakupu to kwota 76 tysięcy złotych.

Jego zakup został sfinansowany przy wsparciu ze środków przekazanych przez Prezydenta Rzeszowa (dotacja w wysokości 50 tys. zł) oraz ze środków pochodzących z Programu Modernizacji Policji (26 tys. złotych). To kolejny samochód zakupiony przy współudziale władz miasta Rzeszowa.

303-215643

303-215644

Źródło: KMP Rzeszów

13-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

nowy-radiowoz-dla-rzeszowskich-policjantow-zdjecia-1508-00r2kc