REKLAMA

Nowy przyjmujący w Asseco Resovii! (WIDEO)

|

Nowy przyjmujący w Asseco Resovii! (WIDEO)

Do Asseco Resovii dołączy nowy przyjmujący, Tomas Rousseaux. Belgijski siatkarz związał się z rzeszowskim klubem dwuletnim kontraktem.

Nowym nabytkiem rzeszowskiej Asseco Resovii jest Belg Tomas Rousseaux.

Urodzony w belgijskim Jette, Rousseaux pochodzi z siatkarskiej rodziny. Ojciec Emile Rousseaux od lat związany z siatkówką, a także siostra Helene, zaszczepili w Tomasie miłość do siatkówki.

Profesjonalną karierę belgijski zawodnik rozpoczynał pod okiem swojego ojca w belgijskim Volleyteam Roeselare. W barwach tego zespołu trzykrotnie zdobył mistrzostwo Belgii (2013, 2014, 2015), Puchar Belgii (2013) oraz Superpuchar Belgii (2013, 2014). Następnie na rok przeniósł się do włoskiej Vero Volley Monza, a stamtąd do VfB Friedrichshafen, z którym świętował wicemistrzostwo Niemiec (2016), Superpuchar Niemiec (2016) i Puchar Niemiec (2017).

Ostatnie dwa sezony spędził w AZS-ie Indykpol Olsztyn i GKS-ie Katowice. W ubiegłym sezonie w barwach klubu ze śląska wystąpił w 26 meczach zdobywając łącznie 363 punkty.

Tomas Rousseaux z Asseco Resovią związał się dwuletnim kontraktem. O miejsce w składzie rywalizował będzie z Rafałem Buszkiem i Nicolasem Marechalem.

Źródło: assecoresovia.pl

05-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

nowy-przyjmujacy-w-asseco-resovii-wideo-3372-00r2kc