REKLAMA

Nowy przewoźnik na lotnisku w Jasionce! Połączenie z Eindhoven! (WIDEO)

|

Nowy przewoźnik na lotnisku w Jasionce! Połączenie z Eindhoven! (WIDEO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Wizz Air wchodzi do Jasionki, uruchomiając już tej jesieni połączenia z Rzeszowa do Eindhoven. Pierwszy lot odbędzie się już 6 listopada.

the-plane-2218601_960_720
Foto: pixabay.com / zdjęcie pogladowe

Firma Wizz Air ogłosiła w czwartek (8 października br.) rozpoczęcie lotów z 9. lotniska w Polsce – Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Nowy przewoźnik rozpocznie loty już 6 listopada. Samoloty Wizz Air będą latać dwa razy w tygodniu: w listopadzie w poniedziałki oraz w piątki, a od grudnia we wtorki i w soboty. Wylot z Eindhoven zaplanowano na godzinę 9.00. Samolot w drogę powrotną z Rzeszowa do Eindhoven wystartuje o 11:35. Z Rzeszowa przewoźnik operować będzie na samolotach Airbus A320 posiadających 180 foteli.

Dzisiejsza wiadomość to przełomowy moment w historii portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. Naszym strategicznym celem jest zwiększanie liczby współpracujących z nami przewoźników, dlatego doceniamy decyzję linii Wizz Air, by rozpocząć operowanie z naszego lotniska. Mam nadzieję, że nowa trasa to początek długoterminowej współpracy umożliwiającej rozwój naszej siatki połączeń – powiedział Adam Hamryszczak, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Uczestnicy konferencji zgodnie zapewniali, że nowe połączenie korzystnie wpłynie na rozwój branży lotniczej oraz turystycznej w regionie i umożliwi pasażerom z Podkarpacia tanie podróże do Niderlandów. Bilety na nowe połączenie dostępne są już w sprzedaży na stronie wizzair.com lub za pośrednictwem mobilnej aplikacji. Ceny zaczynają się od 69 złotych.

Nasze lotnisko ma tak korzystne położenie, że będzie mogło na ten kierunek ściągać pasażerów nie tylko z naszego województwa, czy kraju, ale także spoza jego granic. Będziemy czekali na kolejne kierunki, które WIZZ AIR mógłby otworzyć z naszego lotniska. Jest to historyczna chwila z tego tytułu, że operuje samolotami Airbus, dlatego jest to wyzwanie dla pracowników, gdyż poszerza to ich kompetencje i umiejętności – mówił w trakcie konferencji prasowej marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.

Eidhoven jest położone nad rzeką Dommel, w prowincji Brabancja Północna, czwartej pod względem ludności w Niderlandach. To miasto uniwersyteckie i wielokulturowe, uwiecznione w pracach malarskich Vincenta van Gogha. Jedną z największych atrakcji turystycznych jest Philips Museum – Muzeum Historii i Wyrobów firmy, które prezentuje wszystkie etapy rozwoju dzisiejszego koncernu – począwszy od pierwszej żarówki z żarnikiem z włókna węglowego, przez radia, aparaty rentgenowskie, sprzęt AGD i RTV, urządzenia  z rynku automatyki użytkowej – dodał marszałek województwa.

05_2
Foto: A. Magda / UMWP

Port lotniczy w Eidhoven to drugie największe lotnisko w Niderlandach – w 2019 roku obsłużyło 6 780 796 pasażerów. Czas przejazdu z lotniska do centrum miasta to około 20 minut. W siatce połączeń lotniska Eindhoven znajduje się przeszło 80 kierunków do 30 krajów. Od Amsterdamu dzieli go 125 km a od Hagi 143 km.

– Wizz Air kontynuuje rozwój siatki niskokosztowych połączeń w Polsce. Z ogromną radością ogłaszamy naszą pierwszą trasę z Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka do Eindhoven, przy zachowaniu najwyższych standardów
w zakresie protokołów dotyczących bezpieczeństwa i higieny. Jesteśmy przekonani, że nasze nowe połączenie do Niderlandów zyska uznanie wśród naszych klientów. Nasza polska załoga serdecznie zaprasza Państwa na pokład samolotów z młodej floty Wizz Air
– zapewniał George Michalopoulos, członek zarządu ds. handlowych w Wizz Air.

Dla zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu podczas podróży do Eindhoven z Wizz Air, firma wprowadziła szereg ulepszonych procedur w zakresie higieny jako wyraz troski o bezpieczeństwo i zdrowie pasażerów oraz załogi. Należy pamiętać o konieczności podróżowania w maseczce –  jest to obowiązek załogi oraz pasażerów. Ponadto członkowie załogi są zobowiązani do noszenia rękawiczek. Samoloty Wizz Air są regularnie poddawane procesowi zamgławiania kabiny z wykorzystaniem preparatów antywirusowych, a także  – przestrzegając rygorystycznego dziennego harmonogramu czyszczenia – wszystkie samoloty linii przechodzą nocną dezynfekcję również przy użyciu środków zwalczających wirusy.

Pasażerowie są proszeni o dokonywanie w miarę możliwości płatności zbliżeniowych podczas zakupów na pokładzie. Należy zachować dystans fizyczny zgodnie z wytycznymi władz lokalnych oraz wykupować dodatkowe usługi online (m.in. bagaż rejestrowany, WIZZ Priority, usługa fast track), aby zminimalizować kontakt fizyczny na lotnisku.

***

Wizz Air jest największą niskokosztową linią lotniczą w Europie Środkowo-Wschodniej. Jej flota składa się? ze 133 samolotów typu Airbus A320 i A321. Zespół zaangażowanych specjalistów z branży lotniczej zapewnia doskonałą obsługę i bardzo niskie taryfy, co sprawia, że Wizz Air jest 40 milionów pasażerów skorzystało z oferty linii w roku finansowym F20 kończącym się 31 marca 2020 roku.

Źródło: UMWP, Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka / inf. prasowa

08-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

nowy-przewoznik-na-lotnisku-w-jasionce-polaczenie-z-eindhoven-7669-00r2kc