REKLAMA

Nowość na rzeszowskich przystankach. Zyskają niewidomi

RZESZÓW / PODKARPACIE. Kolejna innowacja dla użytkowników rzeszowskiego MPK. Na niektórych przystankach zostały namalowane żółte linie ze specjalnymi wypukleniami, które zwiększą bezpieczeństwo dla osób niewidomych i niedowidzących.

Kostkę wymieniono na 20 przystankach, z których rzeszowianie korzystają najczęściej. Żółte linie ze specjalnymi wypustkami informują, że odległość do jezdni wynosi pół metra. Łączny koszt inwestycji to około 50 tysięcy złotych.

To nie pierwszy raz, kiedy Rzeszów wychodzi na przeciw niepełnosprawnym. Na przystankach już wcześniej pojawiły się elektroniczne tablice z przyciskami. Po kliknięciu słyszalny jest dźwięk, który informuje o której godzinie podjedzie autobus.

Dla niewidomych i niedowidzących dostępne są także piloty z komunikatami dźwiękowymi, które informują o godzinach odjazdów, kierunku i numerze linii wybranej komunikacji miejskiej.

(az)

15-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

nowosc-na-rzeszowskich-przystankach-bedzie-bezpieczniej-az003