REKLAMA

Nowi funkcjonariusze Straży Granicznej w regionie! (FOTO)

REGION. W komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Służby Granicznej w Przemyślu odbyło się pierwsze w 2020 roku ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. W uroczystości uczestniczyła kadra kierownicza oddziału oraz rodziny młodych strażników granicznych.

14-174473

Foto: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

W piątek komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, gen. bryg. SG Robert Rogoz odebrał ślubowanie od 21-osobowej grupy nowo przyjętych funkcjonariuszy. Uroczystość odbyła się w komendzie Bieszczadzkiego Oddziału w obecności pocztu sztandarowego, kadry kierowniczej oraz rodzin funkcjonariuszy.

Komendant, zwracając się do nowo przyjętych, pogratulował im pozytywnego zakończenia długotrwałego procesu rekrutacyjnego oraz życzył powodzenia w realizacji ważnych zadań związanych z ochroną granicy zewnętrznej UE. Podziękował również licznie przybyłym rodzinom adeptów dla których wsparcie w trakcie szkolenia oraz późniejszej służby będzie nieocenione.

Młodzi strażnicy graniczni to mieszkańcy Podkarpacia. Wśród nowo przyjętych jest 11 kobiet. Już od przyszłego tygodnia rozpoczną 8-miesięczne szkolenie w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu. Okres ten obejmuje szkolenie podstawowe, podoficerskie oraz kilkutygodniowe praktyki. Następnie po pozytywnie zdanych egzaminach młodzi funkcjonariusze rozpoczną służbę na podkarpackich przejściach granicznych.

Źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej


03-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

nowi-funkcjonariusze-strazy-granicznej-w-regionie-foto-445-00r2kc