REKLAMA

Nowi funkcjonariusze Straży Granicznej w regionie (FOTO)

14 nowych funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej złożyło w piątek uroczyste ślubowanie. Po 8-miesięcznym szkoleniu rozpoczną oni służbę na granicy z Ukrainą.

14-152225

Foto: bieszczadzki.strazgraniczna.pl

W piątek (4 stycznia), w komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu odbyło się ślubowanie 14-osobowej grupy nowo przyjętych do służby funkcjonariuszy. Ślubowanie odebrał Komendant Bieszczadzkiego Oddziału płk SG Robert Rogoz.

W swoim wystąpieniu, zwracając się do nowo przyjętych, pogratulował im pozytywnego zakończenia procesu rekrutacyjnego, życzył powodzenia w dalszych etapach szkolenia, a następnie – sukcesów w służbie. Podziękował również rodzinom i prosił o wsparcie dla nowicjuszy.

Nowo przyjęci to mieszkańcy Podkarpacia. Wśród nich są dwie kobiety. Za kilka dni rozpoczną 8-miesięczne szkolenie w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu. Po pozytywnie zdanych egzaminach, funkcjonariusze wrócą do Bieszczadzkiego Oddziału SG i rozpoczną służbę na polsko-ukraińskiej granicy państwowej.

W ubiegłym roku do służby w Bieszczadzkim Oddziale SG przyjętych zostało łącznie 90 nowych funkcjonariuszy. W bieżącym roku planowane jest przyjęcie 120 osób.

Źródło: bieszczadzki.strazgraniczna.pl


07-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.