REKLAMA

Nowe obostrzenia tuż po świętach? Rząd rozważa taką możliwość!

POLSKA. Rząd rozważa wprowadzenie dodatkowych obostrzeń związanych z koronawirusem – dowiadują się dziennikarze RMF FM. Nowe restrykcje miałyby dotyczyć ograniczeń w handlu i działaniu hoteli.

pixa-coronavirus

Foto: pixabay.com

Rząd zastanawia się nad wprowadzeniem dodatkowych obostrzeń tuż po świętach. Jak podaje RMF FM, gabinet premiera rozważa nad restrykcjami w dwóch obszarach. W grę wchodzi zakaz służbowych wyjazdów i noclegów w hotelach lub nawet całkowite zamknięcie hoteli. Nowe obostrzenia miałyby też dotknąć branże związane z handlem.

Na wtorkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki przestrzegał, że poprawa sytuacji epidemiologicznej w Polsce nie oznacza końca epidemii. – Musimy mieć na uwadze to, że wirus atakuje. U nas w ostatnich tygodniach sytuacja jest lepsza, ale nie ma co udawać, że wirus jest pokonany i, że sytuacja jest na tyle dobra, że można myśleć o zmianach w kierunku odmrażania. (…) Pandemia nie jest jeszcze pokonana. Według wielu medyków styczeń i luty są groźniejsze niż październik i listopad. Mówi się w wielu krajach o trzeciej fali. Zwalczmy koronawirusa, bo razem możemy tego dokonać – mówił Morawiecki.

Szef rządu apeluje też o ograniczenie przemieszczania się w okresie świąt Bożego Narodzenia. – Święta i ferie to powinien być czas, kiedy zmniejszymy naszą mobilność. To powinien być czas naszej dobrowolnej kwarantanny. A ja ponownie przestrzegam przed możliwą trzecią falą. To bardzo ważne, żebyśmy ograniczyli mobilność – podkreślał Mateusz Morawiecki.

W czwartek 26 listopada br. rząd przyjął rozporządzenie dotyczące obostrzeń w okresie świąt Bożego Narodzenia. W dokumencie czytamy, że do 27 grudnia br. do domu będzie można zaprosić maksymalnie pięć osób.

– Do dnia 27 grudnia 2020 roku zakazuje się organizowania (…) imprez i spotkań do pięciu osób, które odbywają się w lokalu lub budynku wskazanym jako adres miejsca zamieszkania lub pobytu osoby, która organizuje imprezę lub spotkanie – napisano w opublikowanym w czwartek Dzienniku Ustaw.

Do limitu osób nie wlicza się osoby organizującej spotkanie i osób, które mieszkają wspólnie z organizatorem. Wyjątkami od tych przepisów są między innymi: spotkania służbowe, szkolenia i ćwiczenia pracowników służby zdrowia i służb mundurowych, czy egzaminy na prawo jazdy.

Z pełną treścią rozporządzenia można się zapoznać TUTAJ.

Źródło: red., rmf24.pl

16-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

nowe-obostrzenia-tuz-po-swietach-rzad-rozwaza-taka-mozliwosc-7819-00r2kc