REKLAMA

Nowe motocykle i Jeepy dla podkarpackiej straży granicznej! (ZDJĘCIA, WIDEO)

|

Nowe motocykle i Jeepy dla podkarpackiej straży granicznej! (ZDJĘCIA, WIDEO)

PODKARPACIE. Do Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej trafiły nowoczesne motocykle marki Honda oraz terenowe Jeepy do ochrony granicy państwowej. Zakup sprzętu jest ważną inwestycją w bezpieczeństwo i efektywność służby w ochronie granicy państwowej.

14-189649

Foto: BiOSG

Placówki Bieszczadzkiego Oddziału SG ochraniają najbardziej zróżnicowany pod względem ukształtowania terenu odcinek polskiej granicy. Są to płaskie i częściowo zalesione fragmenty na północy i trudno dostępne, górskie odcinki w Bieszczadach.

Do ich efektywnego zabezpieczenia niezbędna jest flota pojazdów pozwalająca szybko reagować na zdarzenia występujące na granicy państwa. Sprzęt wykorzystywany jest w dzień i w nocy, przez cały rok niezależnie od warunków atmosferycznych.

W grudniu bieżącego roku do placówek Straży Granicznej na Podkarpaciu trafiło już 13 motocykli klasy enduro – Hondy CRF250 RLA. W służbie będą wykorzystywane do patrolowania trudno dostępnych terenów przygranicznych. Motocykle znane są z niezawodności i stabilności co jest nieocenione podczas szybkich interwencji na granicy – podaje chor. sztab. SG Piotr Zakielarz z referatu prasowego Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej

W środę (30 grudnia) do komendy BiOSG w Przemyślu dotarło 13 Jeepów (model Wrangler Sahara). W pierwszych dniach 2021 roku tafią do placówek BiOSG.

Auta napędzane silnikiem benzynowych 2.0 Turbo GME idealnie sprawdzają się podczas patrolowania górzystych terenów przygranicznych. Dają gwarancję bezpieczeństwa na najtrudniejszych bezdrożach, podczas pokonywania wzniesień i przeszkód terenowych – podkreśla chor. sztab. SG Piotr Zakielarz.

Zakup pojazdów był sfinansowany z Programu Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020. Obecna dostawa to nie tylko rozbudowa floty, ale również okazja do wymiany wysłużonego już sprzętu.

Źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
Zdjęcia: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej


30-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

nowe-motocykle-i-jeepy-dla-podkarpackiej-strazy-granicznej-zdjecia-wideo-6916-00r2kc