REKLAMA

Nowe mosty w powiecie rzeszowskim (FOTO)

POWIAT RZESZOWSKI / PODKARPACIE. W środę 2 czerwca br. władze powiatu rzeszowskiego oddały do użytku kolejne dwa obiekty zniszczone przez zeszłoroczną powódź. Pierwszym z nich jest nowy most na rzece Strug w Borku Starym, zaś drugi to przepust w Nowym Borku pod koroną drogi powiatowej relacji Tyczyn – Nowy Borek – Błażowa.

powodz-zniszczyla-powiat-odbudowal-6
Foto (2): Starostwo Powiatowe w Rzeszowie

 

Obie inwestycje zostały dofinansowane przez Województwo Podkarpackie w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych.

Powiat rzeszowski oddaje do użytkowania dwa obiekty mostowe, które zostały zniszczone przez ubiegłoroczne, intensywne opady deszczu. Zniszczone zostały wtedy także drogi powiatowe – uszkodzeniu uległa nawierzchnia dróg, zamulone zostały rowy przydrożne i przepusty; doszło też do rozmycia poboczy dróg. Pojawiły się zatem pilne do wykonania i niezwykle ważne dla mieszkańców powiatu zadania, zwłaszcza dla mieszkańców dwóch gmin, takich jak Tyczyn i Błażowa – mówił podczas uroczystego otwarcia starosta rzeszowski Józef Jodłowski.

Most w Borku Starym (gm. Tyczyn) to inwestycja o wartości 1 973 470,12 zł, która została dofinansowana przez samorząd województwa podkarpackiego w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych.

Powstał obiekt jednoprzęsłowy, który liczy 27 metrów długości, jego szerokość użytkowa wynosi 6 metrów, z dwoma pasami ruchu, chodnikiem o szerokości 2,20 metra oraz opaską bezpieczeństwa o szerokości 0,75 metra. Zwiększona została również nośność mostu.

W sąsiedniej gminie Błażowa, a konkretnie w miejscowości Nowy Borek powiat wybudował przepust pod koroną drogi powiatowej Nr 1416R, który podobnie jak most w Borku Starym został dziś oddany do użytku.

 

powodz-zniszczyla-powiat-odbudowal-3

W tym przypadku inwestycję wartą 938 747,93 zł dofinansowało województwo podkarpackie w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

Prace polegały na wybudowaniu przepustu oraz na renowacji drogi w zakresie dojazdów do przepustu, polegających na odtworzeniu konstrukcji nawierzchni. Przepust ma wysokość 3,2 metra i szerokość 5,2 metra.

Celem realizacji powyższych projektów było przywrócenie ciągłości ruchu drogowego na drogach powiatowych Nr 1416R oraz Nr 1417R.

Niedawno do użytku oddano też nowe mosty w miejscowościach Zgłobień (gm. Boguchwała), Wysoka Głogowska (gm. Głogów Młp.) i Chmielnik.

 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Rzeszowie

03-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)