REKLAMA

Nowe miejsca składania wniosków o 500 zł na dziecko

RZESZÓW / PODKARPACIE. Od kwietnia rusza program 500 plus. W Rzeszowie zostanie otwartych kilka nowych punktów, gdzie mieszkańcy będą mogli składać swoje wnioski o przyznanie pieniędzy.

foto: archiwum Rzeszów24.pl

foto: archiwum Rzeszów24.pl

Pracownicy Urzędu Miasta będą przyjmować wnioski przy pl. Ofiar Getta 7 (od 7:30 do 18:00) oraz w hipermarkecie Bi1 (od 8:00 do 18:00).

Oprócz tych trzech placówek, rzeszowianie będą mogli również udać się na ul. Skubisza, Seniora i Jagiellońską. Te punkty będą czynne od 7:30 do 18:00.

Jak na razie nie wiadomo dokładnie, kiedy pieniądze zostaną wypłacone. Rzeszów spodziewa się około 15 000 osób ubiegających się o wsparcie. Rodziny posiadające jedno dziecko, będą musiały mieć spełniony warunek – kwota na 1 osobę nie może przekraczać 800 zł, bądź 1200 zł w przypadku, gdy dziecko jest niepełnosprawne.

Pieniądze będą przyznawane na każde drugie i kolejne dziecko bez względu na dochody. Pieniądze będą przyznawane do czasu, gdy dziecko nie ukończy 18 roku życia.

(az)

14-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

nowe-miejsca-skladania-wnioskow-o-500-zl-na-dziecko-az003