REKLAMA

Nowe firmy w Parku Naukowo-Technologicznym “Rzeszów-Dworzysko”

Na terenie Parku Naukowo-Technologicznego “Rzeszów-Dworzysko” rozpoczęła się budowa oddziałów firm MasterProfi oraz Unimet. Łącznie pracę w tych zakładach znajdzie około 70 osób. Koszt inwestycji to ponad 24 miliony złotych.

Inwestycja-MASTERPROFI_1

Foto: Starostwo Powiatowe w Rzeszowie

Unimet to firma handlowa z branży narzędziowo-metalowej. Działa od 25 lat. W PNT “Rzeszów-Dworzysko” otworzy Centrum Dystrybucyjne, gdzie oprócz magazynu stanie strefa wysyłek i automatyka magazynowa. Firma przeznaczy na ten cel około 15 milionów złotych. Prace mają się zakończyć w trzecim kwartale przyszłego roku.

MasterProfi produkuje odkurzacze oraz akcesoria, których odbiorcami są krajowe i zagraniczne firmy. Spółka wprowadziła 14 modeli nowoczesmych odkurzaczy, dzięki innowacyjnym projektom. Firma w Parku Naukowo-Technologicznym “RzeszówDworzysko” uruchomi Centrum Badawczo-Rozwojowe, którego koszt to ponad 9 milionów złotych. Planowane zakończenie robót – maj 2019 roku.

Park Naukowowo – Technologiczny „Rzeszów – Dworzysko” ma świetną lokalizację. Znajduje się w pobliżu autostrady A4, drogi S19 oraz lotniska w Jasionce. Park jest w pełni uzbrojony: oświetlenie LED, sieć ciepłownicza, ogniwa fotowoltaiczne, instalacja odgromowa, drogi, chodniki, ścieżki rowerowe. Ponadto PNT znajduje się na terenie SSE, co oznacza, że inwestorzy mogą korzystać z ulg podatkowych.

Na ten moment w PNT zarejestrowano 12 firm.

Źródło: informacja prasowa Starostwa Powiatowego w Rzeszowie

06-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)