REKLAMA

Nowa zajezdnia MPK gotowa (ZDJĘCIA)

RZESZÓW. Skanska zakończyła rozbudowę zajezdni Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Rzeszowie przy ul. Lubelskiej. W czwartek odbyło się przekazanie budynku zamawiającemu. Koszt zrealizowanej inwestycji to 12,6 mln zł brutto.

zajezdnia_mpk_skasnka_rzeszow_04

Nowe hale
Zajezdnia zyskała dwie halehalę napraw autobusów zasilanych sprężonym gazem ziemnym (CNG) i halę do codziennej obsługi autobusów. Pierwsza, przeznaczona do napraw autobusów, ma ponad 58 m długości, ponad 41 m szerokości i kubaturę 15,6 m³.

Znajduje się w niej m.in. 6 stanowisk naprawy autobusów, w tym 4 z kanałami przeglądowymi, blacharnia, przygotowalnia i lakiernia z kanałem dla autobusów, warsztaty naprawcze dla różnych specjalności, myjnie i pomieszczenia biurowe – mówi Jan Majcher, Menadżer Projektu, Skanska.

Druga hala pełni funkcję Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów oraz posłuży do codziennej obsługi autobusów MPK. Budynek obsługi codziennej dysponuje dwoma kanałami przeglądowymi, na których pojazdy mogą przejść niezbędne przeglądy. Przed każdym kursem sprawdzany jest stan techniczny pojazdu. Weryfikowany jest m.in. układ hamulcowy, kierowniczy, ciśnienie powietrza w ogumieniu i jego stan, zawieszenie czy oświetlenie. To podnosi komfort jazdy,  zmniejsza ryzyko wypadku, ale przede wszystkim gwarantuje bezpieczeństwo podróży.

Stacja Kontroli Pojazdów posiada natomiast długi kanał przeglądowy i jednostanowiskowy, nieprzelotowy kanał przeglądowy. Obiekt ma
5,6 tys. m³ kubatury, 851 m² zabudowy i 800 m² powierzchni pomieszczeń.

zajezdnia_mpk_skasnka_rzeszow_02

Blisko 50-stanowiskowy parking
W ramach realizacji, na działce o powierzchni ponad 1 ha powstał nowy betonowy parking stanowiskowy wraz z placem manewrowym.
Obiekt o długości ponad 105 m i szerokości od 26,6 do 59 m pomieści 49 autobusów  – mówi Jan Majcher. Wybudowano tu także  dwa dojazdy do bazy MPK i plac manewrowy ze stanowiskami postojowymi.

Infrastruktura techniczna
Realizacja zadania obejmowała również budowę i rozbudowę niezbędnej infrastruktury technicznej, w tym m.in. wykonanie przyłączy, modernizację stacji transformatowej, rozbudowę oświetlenia. Skanska rozbudowała także oświetlenie i kanalizację oraz zmodernizowała istniejący plac postojowy.

zajezdnia_mpk_skasnka_rzeszow_01

materiał prasowy

24-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)