REKLAMA

Nowa droga na południu Rzeszowa. Znamy wykonawcę projektu

RZESZÓW / PODKARPACIE. Miasto wybrało ofertę na wykonanie opracowania kompleksowej dokumentacji projektowej na budowę drogi od alei Armii Krajowej do ulicy Wieniawskiego, wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej ZRID oraz pełnienie (na prawach opcji) nadzoru projektowego nad realizacją robót.

Przechwytywanie_87
Foto: Google Street View

Końcem listopada miasto Rzeszów wybrało wykonawcę projektu drogi od alei Armii Krajowej do ulicy Wieniawskiego. Wstępnie ratusz planował na ten cel wydać 400 tysięcy złotych. Zgłosiło się sześć firm.

Wykonawcą dokumentacji zostanie S.C. Attila z Rzeszowa, która wykona ją za 495 338,22 zł, czyli za prawie 100 tysięcy zł więcej, niż pierwotnie zakładano. Tańszą ofertę przedstawiło Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów w Rzeszowie (306 270,00 zł), jednak w wyniku analizy nie została wybrana przez miasto.

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej na budowę dwujezdniowej publicznej drogi gminnej klasy „G”, na odcinku od skrzyżowania al. Armii Krajowej i al. prof. Adama Krzyżanowskiego do ul. Wieniawskiego wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej ZRID.

Mowa o dwujezdniowej drodze o łącznej długości 2160 metrów, wraz z montażem oświetlenia, chodnikami, ścieżkami rowerowymi, odwodnieniem i zatoczkami autobusowymi. Przebudowana zostanie również sygnalizacja świetlna.

Według szacunków miasta, budowa ma się rozpocząć w 2022 roku.

Źródło: BIP Miasta Rzeszowa

06-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

nowa-droga-na-poludniu-rzeszowa-znamy-wykonawce-projektu-5453-00r2kc