REKLAMA

Niezwykły gość odwiedzi rzeszowską uczelnię

RZESZÓW / PODKARPACIE. Gratka dla studentów rzeszowskiej uczelni. Do Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie przyjedzie buddyjski mnich Desi Rinpoche. Wygłosi wykład o równości w kulturze buddyzmu.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Koło Naukowe Grupa – Studenci dla Praw Człowieka. Konferencja odbędzie się w czwartek, 14 kwietnia. Najbliższy współpracownik Dalajlamy XIV opowie o sytuacji tybetańskich uchodźców. Studenci będą również mogli poznać tajniki i ciekawostki tamtejszej kultury.

Dla Rinpoche’a będzie to druga podróż do stolicy Podkarpacia. W 2013 roku spotkał się już ze studentami rzeszowskiej uczelni, poruszając problem uchodźstwa w Tybecie.

Przez kilka lat Desi Rinpoche był sekretarzem samego Dalajlamy – duchowym przywódcą Tybetu. Jest osobą cenioną i cieszącą się dużym autorytetem. Posiada rozległą wiedzę dotyczącą tamtejszych przemian społecznych oraz wzorców kulturowych.

Początek w czwartek o godz. 10:00 w aulii WSPiA (sala 118, budynek A).

foto: archiwum eSanok.pl

(az)

13-04-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

niezwykly-gosc-odwiedzi-rzeszowska-uczelnie-az003