REKLAMA

Niezwykły gest rowerzystów. Pomogą niepełnosprawnym dzieciom

Trójka znajomych: Karolina, Ewelina i Artur mają wyjątkowy cel – przejechać rowerami z Przemyśla do Gdyni, aby uzbierać fundusze dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Przemyślu. Całkowita trasa liczy 800 km. Planują przejechać ten odcinek w ciągu pięciu dni.

rowe

foto: archiwum Rzeszów24.pl

Wyruszyli w drogę 10 lipca, spod budynku Urzędu Miejskiego w Przemyślu. Przy rozpoczęciu trasy asystowały im takie osoby jak: znajomi, trenerzy i sportowcy z Uczniowskiego Klubu Sportowego oraz prezydent Przemyśla Robert Choma i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Robert Bal. Codziennie do przejechania mają około 160 km. Liczą na dobre serca ludzi, gdyż nie mają zaplanowanych miejsc, gdzie mogliby przenocować.

Pomijając doznania rowerowej przygody, trójka znajomych dołączyła do akcji Jerzego Dudka pod hasztagiem #PrzekażPiątakaDlaPrzedszkolaka. Liczą na to, iż uda im się uzyskać od sponsorów jedną złotówkę za każdy przejechany przez nich kilometr trasy . Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Przemyślu – to właśnie to miejsce wzięli pod uwagę Karolina, Ewelina i Artur, aby pomóc placówce finansowo.

Rowerzyści nie znali się, jak dotąd. Poznali się dopiero miesiąc temu. Uzyskany dochód chcą przekazać m.in. na wyposażenie sali dla przedszkolaków, meble oraz zakup drukarek i komputerów.

13-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

niezwykly-gest-rowerzystow-pomoga-niepelnosprawnym-dzieciom-2009