REKLAMA

Nieumyślne spowodowanie śmierci – śledztwo w Łańcucie

Prokuratura Rejonowa w Łańcucie prowadzi śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci mieszkańca powiatu łańcuckiego w dniu 18 sierpnia 2018 roku na terenie Sadowniczo-Szkółkarskiego Zakładu Doświadczalnego w Albigowej.

electricity-1374262_960_720

Foto: Pixabay.com

Na terenie Zakładu Doświadczalnego znajdowały się anteny radiokomunikacyjne użytkowane przez członków stowarzyszenia – Klubu Krótkofalowców. Ustalono, że 60-letni mężczyzna, członek stowarzyszenia, wykonywał prace związane z wymianą przyłącza elektrycznego przy jednym ze słupów trakcji energetycznej. Prace wykonywane były przy użyciu tzw. zwyżki. W trakcie prac doszło do porażenia mężczyzny prądem. Pomimo podjętej akcji ratunkowej nie zdołano uratować życia pokrzywdzonego.

Prokurator przeprowadził oględziny miejsca zdarzenia, w których uczestniczyli pracownicy Pogotowia Energetycznego, którzy dokonali sprawdzenia trakcji i stwierdzili, że przewody, których wymiany miał dokonać pokrzywdzony znajdowały się pod napięciem.

W toku śledztwa wyjaśniane będą okoliczności tragicznego wypadku.

Źródło: rzeszow.po.gov.pl

30-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.