REKLAMA

Nietrzeźwi kierowcy uszkodzili dwa ogrodzenia i samochód

Trzech nietrzeźwych kierowców, zatrzymanych w niedzielę przez niżańskich policjantów, miało od blisko 2 do 4 promili alkoholu. Rekordzista w trakcie jazdy uszkodził pojazd stojący przed posesją i uciekł. Został zatrzymany przez świadków i oddany w ręce policjantów.

policja sygnał_7

Wczoraj policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. Dwóch wjechało w ogrodzenia posesji, a trzeci uszkodził pojazd stojący obok posesji. Tuż po północy dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o pojeździe, który wjechał w płot w Jeżowem, a następnie odjechał. W wyniku uderzenia kierowca zgubił na miejscu tablicę rejestracyjna. Policjanci szybko ustalili właściciela pojazdu. Mieszkał kilka domów dalej. Na pierwszy rzut oka widać było, że jest pod wpływem alkoholu. Tłumaczył, że wpadł w poślizg i uderzył w ogrodzenie. Spanikował i uciekł do domu, gdzie wypił dużą ilość alkoholu. Funkcjonariusze zbadali stan jego trzeźwości. Miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Badania retrospektywne pozwolą ustalić faktyczny poziom alkoholu w jego organizmie w chwili, gdy kierował oplem. Dodatkowo okazało się, że 20-letni mieszkaniec Jeżowego miał prawo jazdy od kilku miesięcy. Został zatrzymany do wytrzeźwienia i przesłuchania. 

Rekordzista został zatrzymany w Rudniku nad Sanem o godz. 13. Kierowca seata uszkodził samochód stojący przy posesji i uciekł. W pościg za sprawcą ruszyli świadkowie zdarzenia. Nietrzeźwy kierowca sam się zatrzymał po krótkiej ucieczce. Świadkowie nie pozwolili mu odjechać do przyjazdu policji. Okazało się, że seatem kierował 41-latek z Bielin. Mężczyzna jechał sam. Urządzenie wskazało 3,7 promila alkoholu w jego organizmie. Po wykonanych czynnościach został przekazany pod opiekę rodzinie. 

Po godz. 15 niżańscy policjanci odebrali kolejne zgłoszenie o zniszczeniu ogrodzenia. Na ul. Rzeszowskiej w Nisku kierowca miał uderzyć w płot i uciec. Na miejscu policjanci nie zastali pojazdu, pojawili się natomiast dwaj obywatele Ukrainy i Mołdawianin. Wszyscy byli pijani. Uszkodzony opel, którym jechali stał obok na posesji. Kierujący pojazdem obywatwl Mołdawiani miał 2,5 promila alkoholu w organizmie, pozostali 2 i 3 promile. Wszyscy zostali zatrzymani do wytrzeźwienia i wyjaśnienia dokładnych okoliczności zdarzenia.

Źródło: KPP Nisko

28-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)