REKLAMA

Niepodległościowe pamiątki na wystawie w łańcuckim Muzeum

Od minionego piątku w Sali Balowej dawnego Kasyna Urzędniczego można oglądać wystawę „100-lecie odzyskania Niepodległości”. Ekspozycja powstała dzięki współpracy wielu osób i instytucji, które użyczyły pamiątki oraz fotografie, związane z 1918 r. Inicjatorem wystawy było Muzeum-Zamek w Łańcucie.

Fot. Muzeum - Zamek w Łańcucie _

Foto: materiał nadesłany

Wśród kilkudziesięciu pamiątek znalazły się m.in.: mundur legionisty, biżuteria z epoki, zdjęcia żołnierzy i zwykłych obywateli z okresu walki o niepodległość, szkolne cenzurki i inne dokumenty.

Eksponaty można oglądać od poniedziałku do piątku, od godz. 12:00 do 16:00 (ostatnie wejście o 15:15). Wystawa będzie czynna do końca listopada br. Ceny biletów: 2 zł (bilet normalny) i 1 zł (ulgowy).

W godzinach porannych, w powiązaniu z wystawą, w ramach programu „Polskie losy 1918”, realizowane będą działania edukacyjne oraz warsztaty.  Z powodu dużego zainteresowania zajęciami dla dzieci i młodzieży, w piątek 26 października Muzeum zaprasza nauczycieli na godz. 14:00 na oprowadzanie kuratorskie. Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową: edukacja@zamek-lancut.pl.

Źródło: materiał nadesłany

24-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

niepodleglosciowe-pamiatki-na-wystawie-w-lancuckim-muzeum-3025