REKLAMA

NIEOFICJALNIE: Ewa Leniart kandydatką PiS na prezydenta Rzeszowa

Według nieoficjalnych źródeł, na jakie powołuje się RMF FM, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart będzie kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Rzeszowa.Jestem osobą, która posiada kompetencje i predyspozycje do tego – mówiła Ewa Leniart na antenie RMF FM.

ewa-leniart

Foto: Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

Według kalendarza wyborczego opublikowanego w projekcie rozporządzenia premiera, przedterminowe wybory na prezydenta Rzeszowa mają się odbyć w niedzielę 9 maja.

Dzienikarze RMF FM dowiedzieli się nieoficjalnie, że z ramienia PiS w wyścigu o fotel prezydenta stanie wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

 

W rozmowie z Krzysztofem Ziemcem w RMF FM Ewa Leniart została zapytana o to, czy jest gotowa wziąć odpowiedzialność za Rzeszów i startować w wyborach.

Na pewno jestem osobą, która posiada kompetencje i predyspozycje do tego, bo myślę, że prawie pięć i pół roku piastowania urzędu wojewody daje mi takie prawo, by taką deklarację uczynić. Natomiast oczywiście czas pokaże, to jest poważna decyzja. To jest także decyzja, która ma wpływ na życie osobiste, więc muszę ją przekonsultować z najbliższymi. Muszę uzyskać akceptację, gdybym miała zmienić swoje życie także zawodowe, bo to na pewno będzie mieć wpływ na to, jak funkcjonuje moja rodzina – odparła Ewa Leniart.

Silny Rzeszów to gwarancja dobrze rozwijającego się regionu. I tutaj staram się być wierna przez cały ten okres, gdy pełnię urząd wojewody, myślę, że skutecznie, ponieważ trzeba powiedzieć, że mam swój udział w zmianie granic miasta Rzeszowa, gdyż czterokrotnie wydałam pozytywną opinię dla powiększenia Rzeszowa i zyskało to akceptację Rady Ministrów – podkreśliła w rozmowie obecna wojewoda.

 

Ewa Leniart pytana o to, jaki wpływ na jedność w Zjednoczonej Prawicy będzie miało wystawienie osobnych kandydatów odpowiedziała, że wystawienie swojego kandydata przez każdą partię koalicyjną jest “zupełnie naturalne”, “zwłaszcza jeżeli chodzi o tak ważne miasto jak Rzeszów i stolica regionu”.

Przypomnijmy, że w wyborach swój start deklaruje obecny wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, który pojawił się obok prezydenta Tadeusza Ferenca w dniu, gdy publicznie ogłosił swoją rezygnację.

Swojego kandydata wystawi też Porozumienie, które obecnie przeprowadza prawybory. Podkarpaccy członkowie Porozumienia wybiorą pomiędzy Waldemarem Kotulą Arkadiuszem Oponiem.

 

Ewa Leniart była też pytana o potencjalną kandydaturę prof. Pawła Kowala jako wspólnego kandydata opozycji.

Oczywiście bardzo szanuję pana prof. Pawła Kowala i jego związki z Rzeszowem są mi znane, chociaż wiem, że też od wielu lat bywa tutaj co najwyżej gościem. Rzeszów od tego czasu bardzo istotnie się zmienił. My oczywiście zapraszamy do Rzeszowa wszystkich i też myślę, że to gwarantuje pewien poziom tej kampanii wyborczej – stwierdziła Leniart.

Ewa Leniart zapytana o termin podania przez PiS nazwiska kandydata odpowiedziała, że stanie się to w ciągu najbliższych tygodni.

Źródło: red., rmf24.pl

27-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

nieoficjalnie-ewa-leniart-kandydatka-pis-na-prezydenta-rzeszowa-1560-00r2kc