REKLAMA

Nieodpłatna pomoc prawna w Powiecie Rzeszowskim

POWIAT RZESZOWSKI. W siedmiu punktach na terenie powiatu rzeszowskiego mieszkańcy mogą skorzystać z darmowych porad prawnych. Pięć z nich to punkty nieodpłatnej pomocy prawnej, dwa punkty nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.

pomoc prawna powiat grafica

W Powiecie Rzeszowskim tego typu punkty funkcjonują od lat. Na mocy porozumienia z samorządem są prowadzone przez wyspecjalizowane organizacje lub kancelarie. To niezwykle istotna sprawa, by każdy obywatel, niezależnie od zamożności, miał możliwość uzyskania fachowej pomocy prawnej w razie koniecznościmówi starosta rzeszowski Józef Jodłowski.

Z porad może skorzystać każdy mieszkaniec oraz przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą. Przed uzyskaniem pomocy, osoba zainteresowana musi złożyć dostępne na miejscu oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej porady prawnej. W przypadku jednoosobowej działalności, zainteresowani dodatkowo składają oświadczenie o niezatrudnianiu pracowników w ciągu minionego roku.

Zapisów na porady można dokonywać pod numerem telefonu: 882 184 152 od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30, pisząc maila na adres: pomoc.prawna@powiat.rzeszowski.pl bądź samodzielnie poprzez stronę internetową: www.gov.pl/web/nieodplatna-pomoc .

źródło: materiały nadesłane

zdjęcie: pixabay.com

03-10-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)