REKLAMA

NIENADÓWKA: Ksiądz dziękował parafianom za głosy na “Pokorę i Skromność”

NIENADÓWKA / PODKARPACIE. Proboszcz parafii świętego Bartłomieja w Nienadówce dziękował swoim parafianom za to, jak głosowali w wyborach parlamentarnych. Do wtorku w internetowych ogłoszeniach tej parafii widniał wpis chwalący głosowanie na “Pokorę i Skromność”.

priest-873855_960_720

Foto: pixabay.com / zdjęcie poglądowe

Proboszcz parafii w Nienadówce w powiecie rzeszowskim podziękował swoim parafianom za “dobre” głosy na “Pokorę i Skromność” w wyborach parlamentarnych.

W ogłoszeniach parafialnych, jakie znalazły się na stronie internetowej parafii świętego Bartłomieja w Nienadówce, znajdował się następujący punkt (pisownia oryginalna):

“Bóg zapłać parafianom za udział w wyborach. Prawie 70% mieszkańców głosowało i dobrze głosowało Pokora i Skromność PIS – 1087; Pycha Ogromna PO – 70. Liczba głosujących 1390. Chwała Panu”.

Przechwytywanie_103

Foto: screenshot / nienadowka.parafia.info.pl

Tego typu komentarz nie powinien pojawić się w ogłoszeniach parafialnych. Jest wyrazem niewłaściwego dla duchownego i proboszcza zaangażowania w politykę na poziomie partyjnym, a przez użyte określenia daleki jest od poszukiwania płaszczyzny współpracy i jednoczenia dla wspólnych celów – odpowiedział Gazecie Wyborczej ksiądz Tomasz Nowak z kurii w Rzeszowie.

Po pierwszych medialnych publikacjach ogłoszeń z Nienadówki, parafia postanowiła usunąć informację o wyborach. Od środy na stronie parafii widnieje już wersja bez wspomnianego punktu.

30-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

nienadowka-ksiadz-dziekowal-parafianom-za-glosy-na-pokore-i-skromnosc-2988-00r2kc