REKLAMA

Nielegalne faktury VAT! Rzeszowskie CBA zatrzymało trzy osoby

Rzeszowscy funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorucyjnego zatrzymali trzy osoby w sprawie wprowadzania do obrotu nielegalnych faktur VAT. Ich wartość opiewa na kwotę około miliona złotych.

1-5205_3

Foto: cba.gov.pl

Funkcjonariusze rzeszowskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali trzy osoby – mieszkańców wojwództwa podkarpackiego i śląskiego. Wszyscy, prowadząc działalność gospodarczą w różnych sektorach, działali w ramach zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się między innymi wyłudzeniami podatku VAT. Wprowadzali oni do obrotu faktur VAT poświadczających nieprawdę. Ze zgromadzonego w sprawie materiału wynika, że zatrzymani w latach 2014-2016 wprowadzili do obrotu faktury VAT dokumentujące wykonywanie fikcyjne usługi.

Wartość fikcyjnych faktur wprowadzonych przez nich do obrotu sięga kwoty około miliona złotych. Zatrzymani usłyszą zarzuty w Prokuraturze Regionalnej w Lublinie.

To kolejna odsłona tego wielowątkowego śledztwa, w którym zarzuty usłyszały 24 osoby. Wśród nich jest były Naczelnik Urzędu Skarbowego w Jarosławiu, Grzegorz P.

Źródło: cba.gov.pl

18-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

nielegalne-faktury-vat-rzeszowskie-cba-zatrzymalo-3-osoby-8900-00r2kc