REKLAMA

Nielegalna kontrabanda? Podejrzenia okazały się słuszne! (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Oddziału Celnego w Budomierzu ujawnili próbę przemytu papierosów. Kontrabanda została wykryta z pomocą wielkogabarytowego skanera RTG.

Na przejściu granicznym Budomierz-Hruszew funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej skierowali do prześwietlenia wielkogabarytowym urządzeniem RTG jeden z samochodów osobowych.

W trakcie analizy obrazu, funkcjonariusze z podkarpackiej KAS stwierdzili anomalię w rejonie kokpitu oraz progów pojazdu. Następnie skierowali pojazd do kontroli szczegółowej, aby zweryfikować budzące wątpliwości wyniki skanera RTG. Podejrzenia okazały się słuszne, a funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej ujawnili łącznie 32 940 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kontrabanda ukryta była w progach i kokpicie pojazdu.

Wobec podejrzanej obywatelki UA wszczęto sprawę karną skarbową. Zajęto również pojazd służący do przemytu oraz środki pieniężne w kwocie 2 100 zł. Dodatkowo, w stosunku do 33-latki, wystąpiono do Komendanta Straży Granicznej z wnioskiem o orzeczenie zakazu ponownego wjazdu na terytorium RP i państw Schengen na okres 5 lat. Wniosek został rozpatrzony pozytywnie.

źródło: Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie


04-10-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)