REKLAMA

#NieKłamMedyka – Apel rzeszowskich ratowników medycznych! (WIDEO)

|

#NieKłamMedyka – Apel rzeszowskich ratowników medycznych! (WIDEO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Ratownicy medyczni prowadzą w Internecie akcję #NieKłamMedyka. Apelują o to, by nie ukrywać faktu pobytu w miejscach, gdzie występuje koronawirus i potencjalnego kontaktu z osobami zarażonymi. W akcji bierze też udział Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie.

Przechwytywanie_62

Foto: Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie / Facebook

Ratownicy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie włączyli się w akcję #NieKłamMedyka i nagrali krótkie wideo, w którym apelują, by nie ukrywać informacji związanych z objawami koronawirusa, czy kontaktu z zarażonymi. Jest to nie tylko odpowiedzialność za siebie, ale i za innych.

Jesteśmy na pierwszej linii w walce z koronawirusem. Podczas wzywania karetki informuj dyspozytora medycznego o jakichkolwiek możliwościach (nawet mało prawdopodobnych) kontaktu pacjenta z osobą zarażoną lub potencjalnie zarażoną – czytamy w opisie filmu.

Daj nam szansę się zabezpieczyć. My ratownicy medyczni, lekarze, pielęgniarki w karetkach nie jesteśmy obojętni wobec naszych pacjentów. Wy również nie bądźcie obojętni wobec NAS – apelują ratownicy.

Akcję można wesprzeć, wysyłając do ratowników, bądź udostępniając w mediach społecznościowych zdjęcie lub krótki filmik z hasztagiem #NieKłamMedyka.

Akcja ma na celu zwiększenie świadomości społecznej – dbając o siebie, dbasz też o innych. Jeżeli zataisz informacje na temat własnego stanu zdrowia, jesteś narażony na zakażenie i możesz stać się źródłem kolejnych zarażeń!

Źródło: Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie / Facebook

19-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

nieklammedyka-apel-rzeszowskich-ratownikow-medycznych-wideo-2535-00r2kc