REKLAMA

Niedzielski do arcybiskupa: Proszę przypomnieć wiernym o zasłanianiu nosa i ust!

POLSKA. Minister Zdrowia Adam Niedzielski zwrócił się do przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, abp. Stanisława Gądeckiego. Minister zaapelował, aby duchowni przypominali wiernym o konieczności zasłaniania nosa i ust w kościołach.

Minister Adam Niedzielski wystosował pismo do przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Arcybiskup Stanisław Gądecki otrzymał pismo, w którym Niedzielski zapewniał iż „jako minister zdrowia czyni wszystko, by czwarta fala nie dotknęła nas równie mocno, jak trzy poprzednie”. Dodał, że warszawski rząd robi wszystko, aby każdemu chętnemu Polakowi umożliwić zaszczepienie się.

– Niestety, biorąc pod uwagę liczbę zaszczepionych, nie jesteśmy w pełni chronieni przed zwiększoną transmisją wirusa. Nadal musimy ukierunkowywać nasze siły na ograniczenie tej transmisji i ochronę osób starszych, z osłabioną odpornością, przewlekle chorych, przed groźnymi konsekwencjami – napisał szef MZ.

– Mając na uwadze zdrowie i życie obywateli Polski, w tym wiernych Kościoła Katolickiego, zwracam się do Waszej Ekscelencji z prośbą o wspólne działanie, które szczególnie ma na celu ochronę słabszych przed możliwym zakażeniem. Zwracam się do księdza arcybiskupa z apelem o przypomnienie w diecezjach, dekanatach oraz parafiach informacji o konieczności zasłaniania nosa i ust w przestrzeniach zamkniętych – zaapelował minister Niedzielski.

Jak twierdzi MZ Niedzielski, noszenie maseczek jest głównym narzędziem walki z epidemią.

– Proszę o tę pomoc i liczę na wsparcie ze strony Episkopatu w tej swoistej edukacji społecznej, dzięki której możemy ograniczyć zasięg czwartej fali epidemii, na czym nam wszystkim powinno zależeć – podkreślił minister.


12-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)