REKLAMA

NIEDZIELA: Półmaraton Rzeszowski. Ulice częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu

RZESZÓW / PODKARPACIE. W niedzielę w Rzeszowie odbędzie się impreza sportowa “11 PKO Półmaraton Rzeszowski”. Trasa biegu wytyczona została ulicami miasta. Niektóre z nich, częściowo lub całkowicie, zostaną wyłączone z ruchu. Policjanci apelują do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności.

Bieg główny rozpocznie się 3 marca o godz. 10. Strat do biegu wyznaczony został na Al. Majora Wacława Kopisto na wysokości Centrum Handlowego Millenium Hall. Dalej trasa będzie przebiegać ulicami: Al. W. Kopisto – lewą jezdnią, “pod prąd” w kierunku ul. Podwisłocze. Następnie ul. Podwisłocze dwoma pasami ruchu do Al. Powstańców Warszawy, gdzie zawodnicy pobiegną prawym pasem ruchu i za zaporą skręcą na Bulwary nad Wisłokiem, następnie ul. 8-go Marca, ul. Jana III Sobieskiego, ul. Gałęzowskiego, ul. Mickiewicza, Rynek, ul. Słowackiego. ul. Dymnickiego, ul. 3-go Maja, Al. Lubomirskich. Tam zawodnicy zawrócą i pobiegną ul. Zamkową, ul. Zygmuntowską, ul. Moniuszki, ul. Sokoła, ul. Jana III Sobieskiego, ul. Grunwaldzką, prawym pasem ul. Piłsudskiego do Mostu Lwowskiego, za którym skręcą w prawo na Bulwary nad Wisłokiem, Most Zamkowy do Al. W. Kopisto i Centrum Handlowego Millenium Hall, gdzie będzie meta biegu.

Ulice zaznaczone pogrubioną czcionką – będą całkowicie wyłączone z ruchu od godz. 9.00 do 14.00. Al. Majora Wacława Kopisto zamknięta będzie już od godz. 6.00. Pozostałymi ulicami ruch będzie odbywał się wyznaczonymi pasami, oddzielonymi barierkami i taśmami zabezpieczającymi. W godzinach od 9.00 do 14.00 całkowicie zamknięty dla ruchu, z wyłączeniem autobusów MPK, zostanie odcinek ul. Targowej od skrzyżowania z ul. Naruszewicza do skrzyżowania z ul. Piłsudskiego.

Wyjazd z Osiedla Nowe Miasto będzie możliwy w lewo (lewym pasem ruchu „pod prąd”) w kierunku ul. Powstańców Warszawy. Jednocześnie policjanci informują, dojazd do hali na Podpromiu, gdzie będą odbywać się targi budownictwa, odbywał się będzie bez utrudnień.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą policjantki i policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego rzeszowskiej komendy. W kluczowych miejscach funkcjonariusze będą kierować ruchem i wskazywać możliwe objazdy.

KWP

05-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

niedziela-polmaraton-rzeszowski-ulice-czesciowo-lub-calkowicie-wylaczone-z-ruchu