REKLAMA

REGION. Niecodzienny sposób na zrywanie obrad. Radni “wyszarpani” z sali (WIDEO)

PRZEMYŚL / PODKARPACIE. Dość niecodzienny sposób na zrywanie obrad znaleźli radni opozycyjni z Przemyśla. Aby nie procedować danych uchwał, wychodzą z sali. Wszystko odbywa się zgodnie z prawem, bo aby obrady mogły być prowadzone, potrzebna jest minimum połowa składu rady. A przy absencji jakiegoś radnego koalicji o to nie trudno. 

Podczas poniedziałkowej sesji radni debatowali nad budżetem i wieloletnią prognozą finansową. Co ciekawe nie wszyscy radni opozycji chcieli opuścić sale.

Opozycję w Przemyślu stanowią radni Prawa i Sprawiedliwości, Regia Civitas oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W skład koalicji  w przemyskiej Rady Miasta wchodzi Klub Wspólnie dla Przemyśla oraz Koalicja Obywatelska.

Opublikowany film został opatrzony następującym opisem:
“‼️ Dzisiejsza sesja Rady Miejskiej w Przemyślu przejdzie do historii, jako przykład “niezależności” radnych miejskich i popis wyjątkowej buty i arogancji jednego z nich.

‼️ Chcąc paraliżować pracę Rady Miejskiej radni PIS, stowarzyszenia Regia Civitas i SLD wielokrotnie uciekali się do łamania kworum i wychodzenia z sali podczas obrad, przez co rada miejska nie mogła dalej pracować (brak wymaganej liczby radnych).

‼️ Jak mogą Państwo zobaczyć w krótkim nagraniu z dzisiejszych obrad jeden z radnych – samozwańczy przywódca radnych opozycyjnych, Pan Janusz Zapotocki nawołuje radnych PIS i Regia do wyjścia z sali, a ci posłusznie tę salę opuszczają. Dwoje radnych SLD, Pani Bogusława Nowak oraz Pan Tomasz Kulawik, którzy chcieli pracować jak na radnych przystało zostali przez radnego Zapotockiego wręcz wyszarpani z miejsc i wyrzuceni z sali obrad. SKANDAL!

‼️ Tak wygląda demokracja w wykonaniu radnych PIS, Regia i Radnego Zapotockiego, który wyraźnie im przewodzi. Cel jest jeden: Paraliżować działania prezydenta i radnych chcących pracować na rzecz miasta!”

video: Kukiz’15 • Przemyśl / Facebook.com
foto: kadr z filmu

18-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

niecodzinny-sposob-na-zrywanie-obrad-radni-wyszarpani-z-sali-video-9484