REKLAMA

Niecodzienny alert RCB. Ma związek z wyborami!

PODKARPACIE. Niecodzienny alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa rozesłano do mieszkańców całej Polski. Alert informuje o ułatwieniach dla osób starszych, kobiet w ciąży i osób z niepełnosprawnościami w lokalach wyborczych podczas niedzielnych wyborów prezydenckich.

glosowanie-wybory-urna-1024x576

Foto: Grafika poglądowa

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało do mieszkańców kraju, w tym Podarpacia i Rzeszowa, wytyczne rekomendowane przez Ministerstwo Zdrowia w związku z epidemią koronawirusa. Zgodnie z tym co przed paroma dniami ustalił minister zdrowia Łukasz Szumowski, wyborcy najbardziej narażeni mogą w niedzielnych wyborach głosować bez kolejki. Jest to związane z przewidywaną wysoką frewkwencją i upałami prognozowanymi przez synoptyków.

Zgodnie z apelem PKW i decyzją Ministerstwa Zdrowia, w pierwszej kolejności mogą zagłosować:

– Osoby powyżej 60. roku życia,

– Kobiety w ciąży,

– Osoby z dzieckiem do lat 3,

– Osoby z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności,

– Osoby z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub takie, które ze względu na stan zdrowia nie mogą się poruszać samodzielnie.

108003962_272854007375969_1968273569757207177_n

Foto: czytelnik Rzeszów24.pl

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przyzwyczaiło do rozsyłania alertów związanych z sytuacjami zagrożenia życia lub zdrowia, jak choćby ryzyko występowania groźnych burz, czy nagłych wzrostów wody w rzekach. Tym razem treść komunikatu była inna.

Zgodnie z wytycznymi, wszyscy wyborcy przebywający w lokalach wyborczych mają obowiązek zakrywania ust oraz nosa. Należy także zachowywać dystans, a przed i po wyjściu z lokalu należy zdezynfekować dłonie. Warto zabrać ze sobą własny długopis.

Źródło: red., MZ, RCB

11-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

niecodzienny-alert-rcb-ma-zwiazek-z-wyborami-7525-00r2kc