REKLAMA

“Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” – akcja policji

We wtorek podkarpaccy policjanci prowadzili działania “Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Funkcjonariusze ujawnili 244 wykroczeń popełnionych przez kierujących samochodami, rowerzystów i pieszych.

policja-rzeszow_1

Foto: Archiwum Rzeszów24.pl

Podczas akcji zwracali szczególną uwagę na zachowanie kierowców wobec pieszych i rowerzystów, ale także kierujących jednośladami, którzy przejeżdżali przez przejście dla pieszych i wobec pieszych, którzy przechodzili w miejscach niedozwolonych.

Niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego, pośpiech czy roztargnienie mogą doprowadzić do tragicznych zdarzeń. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza pieszych i rowerzystów, podkarpaccy policjanci prowadzili wczoraj działania „niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Funkcjonariusze zwracali uwagę nie tylko na zachowanie kierowców, ale także pieszych i kierujących jednośladami. Najczęściej popełniane błędy przez tą grupę użytkowników to między innymi – przebieganie przez jezdnię, wchodzenie na przejście dla pieszych lub wjeżdżanie na przejazd rowerowy bez wcześniejszego upewnienia się czy będzie ono bezpieczne.

Policjanci  ruchu drogowego ujawnili  244 wykroczenia, popełnione przez kierujących samochodami, rowerzystów i pieszych:
– 65 razy naruszenia przepisów popełnili kierowcy samochodów,
– 52 naruszenia popełnili rowerzyści,
– piesi byli sprawcami 127 wykroczeń.

Źródło: Podkarpacka Policja

05-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

niechronieni-uczestnicy-ruchu-drogowego-akcja-policji-9026