REKLAMA

Niebezpieczny transport! Ulicami Rzeszowa przewożono silosy bez zezwolenia (FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Pojazdy cofnięte do miejsca załadunku. To efekt nocnej kontroli Inspekcji Transportu Drogowego dwóch pojazdów, którymi przewożone ogromne silosy. Kierowcy nie posiadali odpowiedniego zezwolenia na przewóz nietypowego ładunku. Dodatkowo jeden z prowadzących naruszył czas pracy.

Przechwytywanie2_1

Foto: GITD

Ponadgabarytowy ładunek przewożony był nocą (z 18 na 19 grudnia) ulicami Rzeszowa. Silosy miały trafić do Ożarowa, ale dalszej jazdy zakazali po kontroli podkarpaccy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego.

Szerokość przewożonego zestawu wyniosła ponad 5 metrów. Tym samym dopuszczalne normy przekroczono o 110 procent, bo dopuszczalna prawem szerokość to 2,55 m. Kierowcy posiadali zezwolenie na przewóz, ale nie był to dokument właściwej kategorii. Jeden z prowadzących naruszył także normy czasu pracy – ujawnili inspektorzy ITD.

Przechwytywanie_11

Foto: GITD

W związku z brakiem możliwości skierowania na parking, który mógłby przyjąć tak duże pojazdy, transport zawrócono do miejsca załadunku, znajdującego się 3 kilometry od miejsca kontroli. Wobec przedsiębiorcy toczą się natomiast postępowania administracyjne zagrożone łączną karą 40 tysięcy złotych.

Źródło: GITD

22-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

niebezpieczny-transport-ulicami-rzeszowa-przewozono-silosy-bez-zezwolenia-200-00r2kc