REKLAMA

Niebezpiecznie na drogach. Policja apeluje o ostrożność (FOTO)

Policjanci apelują o ostrożność. Na drogach panują trudne warunki do jazdy. Opady śniegu, śliska i mokra nawierzchnia utrudnia kierowcom jazdę. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość i gwałtowne manewry mogą powodować utratę panowania nad pojazdem, a w konsekwencji doprowadzić do kolizji i wypadków.

303-176211

Foto: Podkarpacka Policja

Pogarszające się warunki drogowe wymagają od kierowców większej ostrożności i wzmożonej koncentracji. Padający śnieg i śliska nawierzchnia jezdni powodują, że kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu. W takich warunkach widoczność jest ograniczona, a droga hamowania znacznie się wydłuża. Dlatego tak ważne jest, aby dostosować prędkość do panujących warunków, a przed wyjazdem sprawdzić stan techniczny swojego samochodu. Bardzo ważne jest, aby zadbać o odpowiednie pole widzenia. Należy pamiętać o oczyszczeniu szyb i lusterek naszego samochodu ze śniegu, lodu i innych zabrudzeń.

W piątek około godziny 9:00 do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło na trasie Lubaczów – Dachnów. Kierowca samochodu marki Renault, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Podczas wyprzedzania innego samochodu, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Kierowca, 38-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego, z obrażeniami trafił do szpitala. Mężczyzna był trzeźwy.

Źródło: Podkarpacka Policja


07-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.