REKLAMA

Niebezpiecznie na al. Rejtana. Niech ten filmik będzie przestrogą! (WIDEO)

|

Niebezpiecznie na al. Rejtana. Niech ten filmik będzie przestrogą! (WIDEO)

W czwartek na alei Rejtana, przy ulicy Pigonia w Rzeszowie została potrącona 21-letnia piesza. Sprawca wypadku zamierzał ominąć samochód, który ustąpił pierwszeństwa pieszym. To nie pierwsze potrącenie w tamtym miejscu.

Przechwytywanie_37

Foto: YouTube / kanał: D Rzeszów

Do wypadku doszło przed południem. Na prawym pasie przed przejściem dla pieszych zatrzymał się samochód. Inny pojazd, jadąc lewym pasem, zamierzał go ominąć. Niestety manewr zakończył się potrąceniem kobiety. 21-latka z poważnymi obrażeniami została przetransportowana do szpitala. Kierowca, który spowodował zdarzenie był trzeźwy.

To nie pierwsze potrącenie w tamtym rejonie. Czwartkowy wypadek to skutek nierzadkiego na drogach manewru. Tego samego dnia na portalu YouTube pojawił się filmik, na którym można zauważyć, jak jeden z kierowców wymija ustępujący pierwszeństwa pieszym pojazd. Osoby wychodzące na pasy były o krok od tragedii. Tym razem na szczęście nie doszło do potrącenia (wideo nad artykułem).

Miasto w przyszłym roku wybierze wykonawcę dwóch sygnalizacji na al. Rejtana. Niedawno uruchomiono światła na wysokości ulicy Kustronia. Kolejne powstaną na ulicy Pigonia oraz na ulicy Wierzbowej. Miasto na ten cel zdobyło środki z Unii Europejskiej.

Tekst: Kacper Ciuba

23-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

niebezpiecznie-na-al-rejtana-beda-dwie-nowe-sygnalizacje-wideo-4608-kc2