REKLAMA

Nie żyje żołnierz z Rzeszowa. Zmarł na Łotwie

Nie żyje polski żołnierz, który służył w Polskim Kontyngencie Wojskowym na Łotwie. Polskie Radio Rzeszów podało, że zmarły żołnierz pochodzi z Rzeszowa.

oł

Foto: pixabay.com

Dotarła do nas smutna wiadomość z PKW na Łotwie. Wczoraj, podczas biegania w czasie wolnym, zmarł jeden z żołnierzy Wojska Polskiego – poinformował w niedzielę na Twitterze minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak. – Najszczersze wyrazy współczucia dla rodziny, bliskich i kolegów z jednostki. Rodzina zmarłego została otoczona odpowiednią opieką – dodał szef MON.

 

Składam szczere kondolencje w oczekiwaniu na rozmowę z polskim ministrem obrony – napisał wcześniej na Twitterze minister obrony narodowej Łotwy, Artis Pabriks.

 

Radio Rzeszów podaje, że żołnierz pochodził z Rzeszowa. Sprawę wyjaśnia Żandarmeria Wojskowa.

Polski Kontyngent Kojskowy (PKW) na Łotwie działa w sile kompani czołgów z plutonami. Jest on częścią formowanej przez Kanadę grupy bojowej eFP. Kontyngent składa się między innymi z czołgów PT-91, wozów bojowych oraz innego sprzętu. Na Łotwę wysłano 170 żołnierzy z 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej i 1. Pomorskiej Brygady Logistycznej z Bydgoszczy oraz innych jednostek i instytucji wojskowych.

Cała grupa bojowa NATO liczy ponad 1000 żołnierzy, a oprócz Kanadyjczyków i Polaków w jej skład wchodzą żołnierze z Włoch, Albanii, Słowenii i Hiszpanii. PKW Łotwa jest operacyjnie podporządkowany kanadyjskiemu dowódcy grupy bojowej, a pod względem kierowania narodowego podlega Ministrowi Obrony Narodowej, za pośrednictwem Dowódcy Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Polacy, podobnie jak żołnierze z pozostałych krajów ramowych i kontrybuujących eFP funkcjonują w formule rotacyjnej, gdzie czas służby wynosi 6 miesięcy.

Źródło: Twitter, MON, PR Rzeszów

16-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

nie-zyje-zolnierz-z-rzeszowa-zmarl-na-lotwie-5225-00r2kc