REKLAMA

Nie żyje rzeszowski jezuita. Prawdopodobnie popełnił samobójstwo

Nie żyje o. Piotr Matejski, jezuita pochodzący z Rzeszowa. Według nieoficjalnych informacji zakonnik popełnił samobójstwo, strzelając do siebie z broni.

Przechwytywanie_94

Foto: jezuici.pl

Na oficjalnej stronie zakonu jezuitów pojawił się komunikat informujący o tym, że w poniedziałek (24 czerwca) w nowosądeckim klasztorze zmarł o. Piotr Matejski – zakonnik pochodzący z Rzeszowa.

Według informacji, jakie udostępnił na swoim Facebooku ks. Tadeusz Isakowicz-Zalewski, zakonnik miał popełnić samobójstwo, strzelając do siebie z broni palnej. Okoliczności śmierci o. Matejskiego są obecnie wyjaśnianie. Zakonnik miał zostawić po sobie listy pożegnalne.

O. Piotr pochodził z Rzeszowa. Do zakonu wstąpił w 1987 r. Najpierw odbył studia filozoficzne w Krakowie, a następnie w ramach tzw. magisterki (praktyki odbywanej między studiami filozoficznymi i teologicznymi) studiował historię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Studia teologiczne kontynuował w Neapolu. Po skończeniu teologii trafił do klasztoru jezuitów na Małym Rynku w Krakowie. Przez 4 lata zajmował się redakcją zakonnego biuletynu „Nasze Sprawy” i pracował ze studentami z Akademii „Ignatianum”, na której prowadził zajęcia z historii Kościoła i historii wychowania. W 2003 roku został wysłany do Jastrzębiej Góry, by odbyć swoją tzw. trzecią probację. Następnie prowincjał zakonu skierował go do parafii pw. Ducha Świętego w Nowym Sączu, w której pomagał w pracy duszpasterskiej oraz uczył historii w jezuickim gimnazjum i liceum – czytamy w komunikacie na stronie jezuici.pl.

25-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

nie-zyje-rzeszowski-jezuita-prawdopodobnie-popelnil-samobojstwo-1976-00r2kc