REKLAMA

Nie żyje Prof. Włodzimierz Choromański, doradca prezydenta Tadeusza Ferenca

Zmarł prof. dr hab. inż. Włodzimierz Choromański, doradca prezydenta Tadeusza Ferenca w sprawie budowy kolejki nadziemnej w Rzeszowie.

wlodzimierz-choromanski
Foto: simt.wt.pw.edu.pl

Zmarł prof. dr hab. inż. Włodzimierz Choromański, doradca prezydenta Tadeusza Ferenca i wielki ambasador kolejki monorail w Rzeszowie. Składam głębokie wyrazy współczucia rodzinie Profesora oraz Jego najbliższym – poinformował w poniedziałek wieczorem na Facebooku wiceminister Marcin Warchoł, popierany przez Tadeusza Ferenca.

Prof. Choromański w maju 2020 roku gościł w rzeszowskim ratuszu na konferencji prasowej poświęconej kolejce nadziemnej. Profesor był doradcą ówczesnego prezydenta Tadeusza Ferenca w tej sprawie.

Profesor intensywnie zajmował się tematyką: ATS@APM and ATN (Automated Transit Systems, Automated People Movers), autonomicznym samochodem, mobilnością osób o ograniczonej sprawności (egzoszkielety, innowacyjne wózki inwalidzkie, stabilizatory ortopedyczne do czynnościowego leczenia złamań).

Prof. Włodzimierz Choromański pracował na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Transportu, był tam kierownikiem Zakładu Systemów Informatycznych i Mechatronicznych w Transporcie, przewodniczącym komisji ds. innowacji w Polskiej Akademii Nauk i prezesem Stowarzyszenia „EKO-Mobilność”.

Był autorem i współautorem 7 monografii oraz ponad 150 artykułów naukowych. Prowadził również ponad 30 projektów naukowych i projektów dla przemysłu. Był kierownikiem projektów dotyczących opracowania strategii rozwoju transportu dla miast.

23-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

nie-zyje-prof-wlodzimierz-choromanski-doradca-prezydenta-tadeusza-ferenca-4784-00r2kc