REKLAMA

Nie żyje Marlena Makiel-Hędrzak, profesor Uniwersytetu Rzeszowskiego

We wtorek (31 grudnia 2019 roku) zmarła dr hab. Marlena Makiel-Hędrzak. Pracowała na Uniwersytecie Rzeszowskim od 1996 roku.

Profesor Marlena Makiel-Hędrzak pracowała w Zakładzie Rysunku i Kształtowania Przestrzeni w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Ukończyła studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Na rzeszowskiej uczelni pracowała od roku 1996.

Profesor Makiel-Hędrzak uprawiała działalność artystyczną w zakresie rysunku, malarstwa i grafiki. Prezentowała swoje prace na wielu wystawach indywidualnych, brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, ogólnopolskich i międzynarodowych w kraju i za granicą. Wielokrotnie uczestniczyła w plenerach i sympozjach ogólnopolskich i międzynarodowych. Publikowała teksty o sztuce oraz wiersze, otrzymywała nagrody i wyróżnienia za twórczość plastyczną.

Marlena Makiel-Hedrza kyła redaktorką naczelną rocznika Wydziału Sztuki UR „Warstwy” oraz współpracowniczką kwartalnika „Fraza”. Od dziesięciu lat opiekowała się Galerią na Pięterku w Instytucie Polonistyki i Dziennikarstwa UR, gdzie prezentowała prace swoich wychowanków.

Msza święta żałobna za śp. profesor odprawiona zostanie w sobotę 4 stycznia 2020 roku o godzinie 9:30 w Kościele pod wezwaniem św. Piotra i Jana z Dukli w Krośnie (ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 30). Różaniec przed mszą świętą zostanie odmówiony o godzinie 9:00.

 

Źródło: Facebook / Instytut Polonistyki i Dziennikarstwa Uniwersytetu Rzeszowskiego

31-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

nie-zyje-marlena-makiel-hedrzak-profesor-uniwersytetu-rzeszowskiego-6022-00r2kc