REKLAMA

Nie żyje kobieta potrącona na pasach

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w piątek przy ulicy Sienkiewicza w Mielcu. W wyniku poniesionych obrażeń, w wypadku zginęła 77-letnia kobieta, potrącona przez kierującego volkswagenem. Prowadzone postępowanie wyjaśni dokładne okoliczności i przyczyny wypadku.

fGJLWG

W piątek około godz. 18, dyżurny mieleckiej jednostki przyjął zgłoszenie o potrąceniu pieszej na przejściu dla pieszych przy ulicy Sienkiewicza w Mielcu. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 48-letni kierujący volkswagenem, jadąc w kierunku Chorzelowa, potrącił na przejściu dla pieszych 77-letnią kobietę. Poszkodowana z miejsca zdarzenia została zabrana przez załogę karetki pogotowia do mieleckiego szpitala. Policjanci zbadali trzeźwość kierowcy volkswagena. Mężczyzna był trzeźwy.

Na miejscu zdarzenia policjanci wykonali oględziny i zebrali materiał dowodowy, który służy do wyjaśnienia przyczyn i okoliczności wypadku. Następnego dnia rano dyżurny Policji został poinformowany o śmierci 77-letniej kobiety. Ciało zmarłej, decyzją prokuratora zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych.

Obecne warunki pogodowe wymagają zarówno od kierowców jak i pieszych szczególnej uwagi. Kiedy pada deszcz, a widoczność jest ograniczona, nie trudno o zdarzenie. Wielu wypadków można by uniknąć, przestrzegając przepisów ruchu drogowego i dostosowując swoje umiejętności i prędkość do panujących warunków.

Pamiętajmy, że prędkość dopuszczalna, po zmroku lub w czasie opadów deszczu, nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną, a piesi nawet będąc na pasach powinni zachować szczególną ostrożność oraz zasadę ograniczonego zaufania.

źródło: KPP Mielec

03-10-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.