REKLAMA

Nie żyje Jan Cebula, znany regionalny muzyk ludowy

PODKARPACIE. 7 listopada, w wieku 82 lat zmarł Jan Cebula, jeden z najwybitniejszych muzykantów ludowych w regionie. W sobotę odbył się jego pogrzeb.

dsc0240-edit-edit-1573211332

Foto: mdkkolbuszowa.pl

W czwartek zmarł Jan Cebula, jeden z ostatnich autentycznych muzykantów ludowych. Muzyk pochodził z Nowej Wsi koło Kolbuszowej. Był samoukiem, który grał między innymi na: skrzypcach, trąbce, klarnecie, czy saksofonie.

Przez całe życie związany był z Kolbuszową i jej instytucjami kultury. Grał z wybitnymi muzykantami: Józefem Kurdą, Władysławem Pogodą, Janem Książkiem, Henrykiem Kretowiczem, Jerzym Wroną i innymi

W 2017 roku Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej złożył wniosek o przyznanie Janowi Cebuli Nagrody im. Oskara Kolberga ,,Za zasługi dla kultury ludowej”. 7 czerwca bieżącego roku. wybitny skrzypek odebrał tę nagrodę z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pogrzeb Jana Cebuli odbył się w sobotę o godzinie 13:00. Wybitny muzyk ludowy spoczął na cmentarzu parafialnym Kościoła pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej.

09-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

nie-zyje-jan-cebula-znany-regionalny-muzyk-ludowy-9122-00r2kc