REKLAMA

Nie żyje Jacek Polak, mielecki gitarzysta, lider Mr. Pollack

PODKARPACIE. Zmarł mielecki gitarzysta Jacek Polak. Lider zespołu Mr. Pollack. Miał 53 lata, był zarażony koronawirusem.

Przechwytywanie_68

Foto: YouTube / kanał: mrpollack

Z Wielkim smutkiem zawiadamiam znajomych, muzyków, przyjaciół że dziś o 13.40 Jacek mój kochany brat odszedł z naszego świata. Dla mnie odszedł wspaniały muzyk, wirtuoz gitary, kompozytor, aranżer, skromny dobry Wielki Człowiek… – poinformował w poniedziałek na Facebooku brat Jacka Polaka, Grzegorz.

Gitarzysta zmarł po walce z koronawirusem. O przyczynach śmierci Jacka Polaka napisał właściciel Bracia Studio – Adam Drath

Z jednym z braci nie będzie mi/nam dane się już spotkać. Dziś niestety szokująca, dramatyczna wiadomość – nie przeżył ataku wirusa. Absolutnie genialny gitarzysta, obaj z bratem serdeczni, ciepli i natychmiast po poznaniu zapadający w sercu…. Co za czasy, totalny smutek, tak nie powinno być Grzegorz, jestem z Tobą, rodziną. Dużo siły życzę – napisał Adam Drath.

Zespół Mr. Pollack powstał w 1989 roku w Mielcu. Założycielami są dwaj bracia Jacek i Grzegorz Polakowie. Swą muzyczną edukację rozpoczęli w 7. roku życia od śpiewania w chórze Stanisława Steczkowskiego. Po udanych występach na Festiwalu w Jarocinie 1990 podpisali kontrakt z firmą Loud Out Records, dla której nagrali płytę QŃ. W 1993 roku zespół był finalistą Marlboro Rock-in ’93, występując z Jackiem Królikiem i Piotrem Żaczkiem. W 1995 firma GK podpisała z zespołem kontrakt wydawniczy i w 1996 roku pojawiła się na rynku kolejna płyta Manhattan-One w nagraniu, której wziął udział Grzegorz Skawiński.

Następnie bracia współpracowali z angielskim zespołem Real Deal podróżując po świecie. Owocem tej współpracy był album z roku 2000 Air On 6 Strings zawierający przeróbki utworów wielkich kompozytorów muzyki poważnej takich jak: Beethoven, Mozart, Bach, Rimski-Korsakow.

Zespół koncertował w USA m.in. w słynnym CBGB’s Club na Manhattanie, Niemczech, Belgii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Byli gośćmi programu TVP Familiada wyemitowanym 8 listopada 2008 i Pegaz z dnia 28 marca 2009 z okazji Festiwalu Beethovenowskiego, jako zespół, który wykonuje utwory Beethovena w rockowych wersjach.

12 marca 2012 miała miejsce premiera płyty Me & My Guitar Grzegorza Skawińskiego, na której zagrał gościnnie w tytułowym utworze Jacek Polak. W roku 2013 zespół wydał płytę Black Hawk, którą promował m.in. w Chinach trasą zatytułowaną “2014 Mr. Pollack China Tour”. w 2015 album Black Hawk otrzymał bardzo dobre recenzje w USA i Wielkiej Brytanii. Rok później zespół wydał krążek Inspired by.

Zmarłego mielieckiego gitarzystę wspominają znani muzycy, m.in. Jacek Królik i Grzegorz Skawiński.

Źródło: red., Wikipedia, Facebook

09-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

nie-zyje-jacek-polak-mielecki-gitarzysta-lider-mr-pollack-1311-00r2kc