REKLAMA

“Nie zasłaniajcie nam słońca”. Rzeszowianie nie chcą wieżowca

RZESZÓW / PODKARPACIE. Mieszkańcy bloku przy ulicy Hetmańskiej 40a w Rzeszowie przeciwni budowie kilkunastopiętrowego wieżowca tuż obok ich bloku. “Nie zasłaniajcie nam słońca” – alarmują w obawie przed utratą naturalnego światła.
Mieszkańcy bloku boją się, że piętrowiec będzie zasłaniał im światło słoneczne i w konsekwencji okolica stanie się ponura. “Stracimy naturalne światło i przestrzeń. Klienci pożegnają się ze swoimi sklepami, parking stracą użytkownicy siłowni i kibice, którzy pójdą na jakiekolwiek wydarzenie organizowane na Stadionie Stali. Ta budowa nie jest nikomu potrzebna” – napisali oburzeni mieszkańcy na Facebooku. O poparcie poprosili wiceprezydenta miasta Marka Ustrobińskiego. Pomocy w ratuszu nie ma co szukać, bo miasto prowadzi inną politykę – chce wzbogacać miasto o nowe budynki.
Leszek Perdeusz, który jest właścicielem działki przy ulicy Hetmańskiej, zażądał od wydziału architektury planów zabudowy terenu. Inwestor chce zbudować 17-piętrowy wieżowiec, który zastąpi parking oraz sklep z towarami z Chin.
O rozwoju tej sprawy będziemy informować na naszym portalu.
Foto: archiwum Rzeszów24.pl
foto: archiwum Rzeszów24.pl
(az)
08-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

nie-zaslaniajcie-nam-slonca-rzeszowianie-nie-chca-wiezowca-az003