REKLAMA

Nie wiesz, co powstaje w Rzeszowie? Prezydent zabierze Cię na wycieczkę! Autobusem

RZESZÓW. W każdą niedziele po mieście będzie jeździł specjalny autobus, którym rzeszowianie będą mogli zwiedzić całe miasto. Lektor będzie opowiadał o trwających, zakończonych i planowanych inwestycjach.

inwestycje miejskie wycieczka

Pomysł promocyjnego autobusu zrodził się parę miesięcy temu. – Chcę, aby mieszkańcy zobaczyli co się buduje, bo buduje się dużo – powtarzał prezydent Tadeusz Ferenc.

Od pomysłu do realizacji była długa droga, ale już zostały ustalone najważniejsze szczegóły.

Pierwszy kurs został zaplanowany na Święto Paniagi, czyli 3 maja.

Trasa będzie przebiegała od dworca PKP przez ulica Marszałkowską, Lubelską, dalej przez al. Wyzwolenia, al. Krakowską aż do obwodnicy miasta. Autobus później skręci w stronę ul. Bł. Karoliny i pojedzie al. Witosa, dalej ul. Przemysłową, ul. Podkarpacką, al. Powstańców Warszawy i dalej ruszy w stronę osiedli Drabiniaka i Biała. Ostatni odcinek do pokonania to aleje Sikorskiego, Rejtana i Kopisto oraz ul. Szopena.

Miasto obliczyło, że cała blisko 40 km trasa zostanie pokonana w 1,5 h.

Mieszkańcy zobaczą m.in. budowę mostu łączącego ul. Rzecha z ul. Lubelska, żłobek “Karolinka” przy ul. Bł. Karoliny oraz fontannę multimedialną. W  autobusie będzie odtwarzane nagranie, na którym lektor będzie opowiadał podróżującym o kolejnych etapach wycieczki i szczegółach inwestycji.

Na razie autobus będzie kursował w niedziele. Jeśli będzie cieszył się dużą popularnością, to uruchomimy kolejne kursy – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Jazda promocyjnym autobusem będzie darmowa, a pojazd będzie specjalnie oznakowany.

 

14-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

nie-wiesz-co-powstaje-w-rzeszowie-prezydent-zabierze-cie-na-wycieczke-autobusem