REKLAMA

Nie spłacił wierzycieli, majątek przepisał byłej żonie i synowi – grozi mu do 8 lat więzienia

Rozpoczął się proces przeciwko Grzegorzowi M. Prowadził on działalność gospodarczą, w sytuacji zagrożenia niewypłacalnością. Swój majątek przepisał byłej żonie i synowi, przez co nie było możliwości prowadzenia egzekucji komorniczych.

handcuffs-2102488_960_720

Foto: Pixabay.com

Grzegorz M., posiadając zobowiązania wobec 35 wierzycieli, w tym dostawców towarów i osób, które wynajmowały swoje lokale dla w/w, wobec których należności sięgały niemal 2.500.000 złotych, nie mogąc zaspokoić wszystkich wierzycieli, w dniach 30 grudnia 2014 roku i 17 lipca 2015 roku dokonał spłaty jedynie swojej byłej żony, przepisując jej majątek, w ramach podziału majątku dorobkowego, po orzeczonym rozwodzie, jak również przekazał w ramach darowizny swojemu synowi szereg nieruchomości gruntowych. Łącznie żona i syn otrzymali niemal 30 nieruchomości gruntowych.

Prowadzone przeciwko Grzegorzowi M. w czasie dokonywania darowizn i podziału majątku dorobkowego egzekucje komornicze okazały w większości wypadków bezskuteczne, jako że w/w nie posiadał już żadnego majątku osobistego.

Z oskarżenia Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, przed Sądem Rejonowym w Rzeszowie prowadzone jest śledztwo przeciwko oskarżonemu o czyn z art. 300 § 1, 2 i 3 kodeksu karnego i art. 302 § 1 kodeksu karnego.

Grzegorz M. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień. Za zarzucane sprawcy przestępstwa czyny grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: rzeszow.po.gov.pl

31-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)