REKLAMA

Nie masz czasu na przedświąteczną spowiedź? Wyspowiadaj się w nocy

RZESZÓW / PODKARPACIE. W kalendarzu Kościoła Katolickiego rozpoczął się Wielki Tydzień. To ostatnie dni przed Triduum Paschalnym i świętowaniem Zmartwychwstania Pańskiego. Dla tych, którzy w ciągu dnia nie mogą znaleźć czasu na spowiedź, konfesjonały w trzech rzeszowskich parafiach będą otwarte całą noc. 

Konfesjonal

foto: archiwum Rzeszów24.pl

Rzeszowska Noc Konfesjonałów to akcja ogólnopolska, którą zapoczątkował ks. Grzegorz Adamski ze Szczecina. Stolica Podkarpacia angażuje się w tę inicjatywę po raz trzeci.

W Rzeszowie od godziny 21:00 do 6:00 w Wielką Środę i Wielki Czwartek będzie można wyspowiadać się w kościele Matki Bożej Saletyńskiej (ul. Dąbrowskiego 71), Chrystusa Króla (ul. K. Józefa Jałowego 37A), Podwyższenia Krzyża Św. (ul. Krakowska 18).

W konfesjonałach zasiądzie 72 kapłanów z całego miasta. Wśród spowiedników obecny będzie też biskup Jan Wątroba – organizator Rzeszowskiej Nocy Konfesjonałów. Plakaty ze szczegółami dostępne będą w rzeszowskich MPK-ach, na słupach ogłoszeniowych i w sklepach.

(az)

21-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

nie-masz-czasu-na-przedswiateczna-spowiedz-wyspowiadaj-sie-w-nocy-az003