REKLAMA

“Nie” dla zabijania dzieci. Lekarze Pro-Familii podjęli decyzję

RZESZÓW / PODKARPACIE. Były protesty, dwa procesy sądowe i ogromne banery antyaborcyjne. Skutek? Lekarze z rzeszowskiego szpitala Pro-Familia nie będą już wykonywali zabiegów terminacji ciąży.

Lekarze rzeszowskiej placówki podpisali klauzulę sumienia. Nie będą od teraz podejmowali się zabiegu terminacji ciąży, czyli usuwania płodu w przypadku zagrożenia życia dziecka lub matki. W 2015 roku dokonali pięciu takich operacji.

Jak twierdzi dyrektor Radosław Skiba, do decyzji skłonił ich wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 7 października 2015 roku dotyczący lekarskiej klauzuli sumienia.

Działaniom szpitala od dwóch lat sprzeciwiało się stowarzyszenie Pro Prawo do życia, w którym prężnie działał między innymi Jacek Kotula – radny sejmiku wojewódzkiego z PiS. Przed szpitalem członkowie PPDŻ organizowali wiele protestów, w których otwarcie oskarżali placówkę o zabijanie dzieci.

Od teraz każda pacjentka szpitala będzie informowana o wprowadzonych przepisach. Ponadto, panie zgłaszające się do Pro-Familii mogą liczyć na wsparcie ze strony personelu, psychologów oraz osób duchownych.

(az)

11-05-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)