REKLAMA

“Nie” dla wojen. Na rynku rozdają żywność

RZESZÓW / PODKARPACIE. “Jedzenie zamiast bomb” – to nazwa kampanii, w ramach której na rzeszowskim rynku będzie rozdawane jedzenie. Główna idea to uświadomienie, że zamiast wydawać pieniądze na zbrojenie, lepiej jest nakarmić miliony głodnych ludzi.

h

foto: archiwum rzeszow24.pl

Ciepłe posiłki otrzymują ludzie bezdomni i potrzebujący. Codziennie na całym świecie władze wydają ogromne pieniądze na broń. W tym samym czasie, w ich krajach ludzie umierają z głodu i wycieńczenia. Kampania “Food Not Bombs” prowadzona jest na całym świecie.

Akcja pierwszy raz została zorganizowana przez Amerykanów w 1980 roku. Była sprzeciwem przeciwko wydawaniu pieniędzy na zbrojenia atomowe. To również protest wobec przemocy i nieludzkiego traktowania niewinnych ludzi.

Kampania, w którą włącza się też Rzeszów ma charakter symboliczny. Najważniejsze z punktu widzenia jej organizatorów to pokazanie, że nawet ludzie nie dysponujący ogromnym budżetem mogą pomagać. A co dopiero bogata władza…

Wydawanie żywności w Rzeszowie rozpoczęło się o godzinie 14:00.

(az)

03-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

nie-dla-wojen-na-rynku-rozdaja-zywnosc