REKLAMA

Nie daj się złodziejom. Rzeszowianie znakują rowery (ZDJĘCIA)

RZESZÓW. Dziś pod marketem Real odbyło się znakowanie rowerów przez Straż Miejską. Znakowanie może pomóc w odnalezieniu skradzionego roweru a także odstraszyć potencjalnego złodzieja. Chętnych więc nie brakowało. 

znak

Po mieście jeździ co raz więcej rowerów. Auta mają różnego rodzaju zabezpieczenia i identyfikatory. Nie można tego niestety powiedzieć o rowerach. Dlatego też w Rzeszowie organizowane są akcje znakowania rowerów, które stanowią bazę dla działań profilaktycznych wobec kradzieży rowerów.

Chętnych na znakowanie było mnóstwo. Gdy byliśmy pod marketem, Straż Miejska grawerowała 471 numer na rowerze. Rower, który zostaje oznaczany numerem, jest sprawdzany czy jest sprawny. Jeśli z rowerem przychodzi nieletni, Straż Miejska poucza, w jaki sposób powinno  poruszać się na rowerze  w ruchu drogowym.

Rowery można znakować w każdą środę w godz. 15.00 – 18.00 przy Komendzie Straży Miejskiej na Ofiar Katynia 1. Mogą je znakować osoby zamieszkałe w Rzeszowie. Należy nieć przy sobie  dowód zakupu roweru lub pisemne oświadczenie, że jest się jego właścicielem oraz dowód osobisty. Nieletni właściciele rowerów powinni przyjść z rodzicem.

22-08-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

nie-daj-sie-zlodziejom-rzeszowianie-znakuja-rowery-zdjecia